zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 80x

Orchideje : Liliopsida / Asparagales / Orchidaceae

Ancistrochilus

Existují pouze 2 druhy. Rodové jméno pochází z řeckého ankistron = hák a cheilos = ret. Roste od tropické západní Afriky po Tanzánii po Ugandu. Patří mezi epifyty. Listy tvoří 2 - 3 a mají tvar kopinatý. Květy mají v průměru až 8cm.

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Ancistrochilus rothschildianus

Roste pouze v tropické západní Africe a to jako epifyt. Kuželové pacibulky dorůstají velikosti 2 - 3cm a vyrůstají z nich 2 - 3 kopinaté listy. Kvete světlefialovými květy o průměru až 8cm v počtu 3 - 4ks.

Potřebuje teplo, ale ve stínu nebo polostínu, dále bohatší zálivku a hnojení. V zimě ale dopřejte rostlině co nejvíce světla a omezeným rosením.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Ancistrochilus thomsonianus

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019