zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 114x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Hyparrhenia

Hyparrhenia rufa

Roste v tropické a jižní Africe, Číně, Myanmaru, Thajsku, zavlečená byla do USA, latinské Ameriky, Karibiku, tichomoří, Austrálie a Indického oceánu. Roste jako trvalka (i jednoletka). Dorůstá výšky 0,3 - 3,5m. Listy mají délku 30 - 60cm. Květenství je dlouhé do 80cm a je tvořené mnoha krátkými nažloutlými nebo načervenalými hrozny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Andropogon altissimus, Andropogon bouangensis, Andropogon fulvicomus, Andropogon fulvicomus var. approximatus, Andropogon hirtus, Andropogon pendulus, Andropogon rufus, Andropogon rufus var. fulvicomus, Andropogon rufus var. glabrescens, Andropogon xanthoblepharis, Andropogon yinduensis, Cymbopogon rufus, Cymbopogon rufus var. fulvicomus, Cymbopogon rufus var. major, H. altissima, H. fulvicoma, H. hirta var. brachypoda, H. parvispiculata, H. rufa subsp. altissima, H. rufa var. fulvicoma, H. rufa var. major, H. vulpina subsp. longipes, H. yunnanensis, Sorghum rufum, Sorghum xanthoblepharis, Trachypogon rufus

Popis rodu Hyparrhenia

Roste především v tropické Africe, některé druhy jdou nalézt v teplých částech Euroasie, Austrálie a latinské Americe.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019