zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 1607x

Trvalky : Rosopsida / Ranunculales / Ranunculaceae / Anemone

Anemone coronaria (Sasanka věncová/S. věnčitá)

Pochází ze středozemí. Dorůstá výšky (20 -) 25 - 35 (i 40)cm. Pod zemí vytváří černé hlízy. Vytváří černou hlízu. Kvete 5 - 8mi okvětními obvykle červenými lístky. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji křoviny, pastviny, louky, atp. Přezimování u nás je sporadické. Potřebuje lehkou půdu bohatou na živiny, v zimě sucho a plné slunce.

Množí se hlízkami sázenými do hloubky 5 - 8cm.

AnemoneCoronaria2.jpg
634 x 845 px
196.12 kB AnemoneCoronaria3.jpg
634 x 845 px
200.64 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: A. alba, A. albiflora, A. coccinea, A. coronaria f. albiflora, A. coronaria f. parviflora, A. coronaria f. rosea, A. coronaria var. alba, A. coronaria var. albiflora, A. coronaria var. chrysanthemifolia, A. coronaria var. coccinea, A. coronaria var. coerulea, A. coronaria var. cyanea, A. coronaria var. depauperata, A. coronaria var. incisa, A. coronaria var. mouansii, A. coronaria var. parviflora, A. coronaria var. phoenicea, A. coronaria var. plena, A. coronaria var. purpurea, A. coronaria var. rissoana, A. coronaria var. rosea, A. coronaria var. ventreana, A. coronarioides, A. cyanea, A. eunrenia, A. grassensis, A. kusnetzowii, A. mouansii, A. nobilis, A. oenanthe, A. praestabilis, A. pusilla, A. regina, A. rissoana, A. rosea, A. ventreana, A. versicolor

Popis rodu Anemone

cenikceny již od 45,00 Kč s DPH

Pocházejí nejvíce z jižní a východní Asie, ale i z Evropy, jižní Afriky a Jižní Ameriky. Obvykle dorůstá výšky 15 - 30cm. Některé druhy kvetou na jaře, jiné na podzim. Některé jsou vhodné spíše do skalek, jiné do volné zahrady. Ty obvykle vyrůstají v trsích. Listy má hluboce vykrajované, dlanité, několikačetné. Květy mají většinou v průměru 25 - 40mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují jim vlhká místa v listnatých lesích nebo loukách na slunci nebo v polostínu.

Množí se semeny nebo hlízami, které před výsadbou máčíme 24hod.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Ranunculaceae (Pryskyřníkovité)

Existuje asi 2500 druhů a 60 rodů. Zpravidla se jedná o jednoleté byliny. Méně častěji se setkáte s polokeři, keři nebo dokonce liánami. Listy mohou mít palisty, okraje zase laloky, zoubky nebo jsou celistvé. Žilnatina čepele je dlanitá nebo zpeřená. Květy bývají oboupohlavné, vykvétají samostatně nebo v latách, vrcholících, okolících či klasech. Počet okvětních lístků začíná na 4, nejčastěji jich je 5. Plodem bývá měchýřek nebo nažka, vzácněji bobule nebo tobolka. Rostliny jsou jedovaté.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019