zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 159x

Tropické popínavé a převislé : Magnoliopsida / Lamiales / Bignoniaceae / Anemopaegma

Anemopaegma chamberlaynii

Pochází z Brazílie, kde roste v podobě liány. Listy jsou zpeřené, tvořené podlouhlými vejčitými až kopinatými lístky s lesklým povrchem, zúženou bází, délkou 5 - 14cm a světlejší spodní stranou. Kvete jasně žlutými tubkovitými květy v úžlabních hroznech.

AnemopaegmaChamberlaynii.jpg
681 x 908 px
192.77 kB AnemopaegmaChamberlaynii2.jpg
1024 x 768 px
108.04 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: A. chamberlaynii var. brachybotrys, A. chamberlaynii var. tenerior, A. citrifolium, A. longipes, A. racemosum, A. racemosum var. brachybotrys, A. scandens, Bignonia aequinoctialis var. chamberlaynii, Bignonia chamberlaynii, Bignonia scandens, Macfadyena citrifolia, Tabebuia citrifolia

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Anemopaegma

Existuje 30 - 40 druhů. Rostou v tropické Americe v podobě popínavých dřevin. Větve jsou kulaté, mírně v průřezu čtvercové. Listy jsou vstřícné, tvořené 3 - 5ti lístky. Úponky jsou 1 - 3kalnné. Kvete v hroznech zvonkovitými květy s nálevkovitou korunou a 5ti okvětními lístky. Semeníky jsou eliptické. Eliptické jsou i plody v podobě tobolky se stopkou. Semena jsou široce podlouhlá a jsou opatřená průsvitným blanitým křídlem.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Bignoniaceae (Trubačovité)

Existuje v ní asi 120 rodů a asi 750 druhů. Naleznou se zde stromy nebo keře, řidčeji liány. Pochází zejména z teplých tropů a subtropů. Centrem druhové diversity je Jižní Amerika. Listy bývají zpeřené nebo dlanitě složené a protistojně vyrůstající. Květy mohou vyrůstat samostatně nebo v hroznech a vrcholíku. Okvětní lístky bývají zubaté nebo laločnaté. Díky efektní květům to bývají vhodné druhy pro pěstování v okrasných zahradách. Plodem je tobolka. Množí se semeny. Mezi nejznámější zástupce Trubač nebo Pyrostegia.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020