zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 252x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Malvales / Malvaceae

Anisodontea

Je příbuzná ibišku.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Anisodontea capensis

Pochází z jižní Afriky z Kapska. Roste v podobě stálezeleného bohatě větveného keře. Dorůstá výšky 1m a šířky 60cm. Listy mají oválný tvar a skládají se z 3 - 5ti výrazných laloků. Ty jsou navíc znova jemně laločnaté 1 - 3 mělkými laloky. Kvete růžovými květy, stejnou barvu mají i tyčinky. Mezi podélně fialově žilkovanými okvětními lístky se nacházejí zelené zbytky květního pupene. Plodem je tobolka.

Vyhovuje ji plné slunce nebo polostín. Potřebuje střední zálivku, kterou na zimování výrazně omezte. Hnojí se každých 14 dní. Rostlinu je potřeba uklidit před prvními mrazíky. Zimuje při minimu 5°C, nejlépe 10 - 15°C. Na jaře je potřeba důkladně seříznout výhony.

Množí se polovyzrálými řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Malva capensis, Malvastrum capense, Malvastrum virgatum


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019