zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 145x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Malvales / Malvaceae / Anoda

Anoda cristata (Anoda hřebenitá)

Roste v Mexiku a části střední Ameriky. Zavlečena byla do Austrálie. Patří mezi jednoletky. Dorůstá výšky 0,5 - 1m. Stonek je větvený. Listy nabývají různých starů. Obvykle se blíží trojúhelníkovému, dále mohou být vejčité, hrálovité nebo dlanité. Jsou ochlupené. Kvete růžovofialovými až modrofialovými či červenofialovými (vzácně bílými) květy o průměru 2 - 3cm. Plod má diskovitý tvar složený z 9 - 20ti tobolek. Existují vnitrodruhové taxony:

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: A. acerifolia var. minoriflora, A. arizonica, A. arizonica var. digitata, A. brachyantha, A. cristata var. albiflora, A. cristata var. brachyantha, A. cristata var. digitata, A. dilleniana, A. fernandeziana, A. hastata, A. incarnata, A. lavaterioides, A. populifolia, A. triangularis, A. triangularis var. digitata, A. triloba, Cavanillea hastata, Sida acerifolia, Sida centrota, Sida cristata, Sida deltoidea, Sida dilleniana, Sida hastata, Sida mexicana, Sida quinqueangulata, Sida quinqueloba, Sida triangularis, Sida zuccagnii

Popis rodu Anoda

Existuje 23 - 24 druhů. Většina z nich pochází z Mexika a Jižní Ameriky. Listy mají rozmanité tvary. Podobně i květy nabývají mnoha barev. Plody mají diskovitý tvar.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Malvaceae (Slézovité)

V této poměrně vělké čeledi existuje na 200 rodů s asi 2300 druhy. Taxonomická struktura je poněkud obtížnější, podrobnější informace získáte např. na http://en.wikipedia.org/wiki/Malvaceae . Listy vyrůstají obvykle střídavě a jsou laločnatě dělené a často se zubatým okrajem. Okvětních lístků je nejčastěji 5 (existují samozřejmě polokvěté a plnokvěté kultivary s většími počty). Plodem je nejčasteji tobolka nebo oříšek.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020