zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 135x

Zelenina : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae / Apium

Apium panul

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. andinum, A. angustilobum, A. apioides, A. pansil, A. panul var. araucanum, A. peucedanoides, A. peucedanoides var. tenuifolium, A. philippii, A. pimpinellifolium, Carum pansil, Ligusticum landbeckii, Ligusticum nemorosum, Ligusticum peucedanoides

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Apium

cenikceny již od 11,00 Kč s DPH

Roste v Evropě, Asii, Africe, Jižní Americe a Austrálii. Najdou se zde dvouletky nebo trvalky. Dorůstá výšky až 1m. Listy jsou několikrát zpeřené. Kvete bílými květy v okolíku. Nejznámnějším druhem je A. graveolens (Celer).

Vyhovuje mu vlhčí půda.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Apiaceae (Miříkovité)

Existuje na 400 rodů a více než 3000 druhů v podobě bylin. Rostliny vydávají aromatickou vůni, mají dutý stonek a kvetou v okolíku žlutými, bílými nebo zelenobílými drobnými kvítky s 5ti okvětními lístky. V této čeledi se najde hodně léčivých bylin nebo koření a rovněž tak jedů.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020