zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 474x

Skalničky : Rosopsida / Ranunculales / Ranunculaceae / Aquilegia

Aquilegia flabellata

cenik ceny již od 58,00 Kč s DPH

Pochází ze severního Japonska. Dorůstá výšky 60cm. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje mu mírně vlhká půda, polostín nebo i plné slunce.

AquilegiaFlabellata.jpg
1200 x 900 px
238.63 kB AquilegiaFlabellata2.jpg
800 x 567 px
184.83 kB AquilegiaFlabellataPinkCameo.jpg
600 x 800 px
256.15 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: A. akitensis, A. akitensis var. globularis, A. buergeriana var. pumila, A. fauriei, A. flabellata f. pumila, A. flabellata var. humiliata, A. flabellata var. protypica, A. flabellata var. pumila, A. japonica, A. japonica f. globularis, A. sibirica var. flabellata, A. sibirica var. japonica, A. sibirica var. spectabilis, A. spectabilis

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Aquilegia

cenikceny již od 58,00 Kč s DPH

Existuje 60 - 70 druhů. Patří mezi trvalky. Pochází ze severní polokoule. Dorůstají výšky 0,05 - 0,8 (i 1)m. Lodyha je přímá nebo chudě olistěná. Listy jsou 2 - 3x 3četné. Kvete zvonkovými 5ti četnými květy s ostruhami. Plodem je měchýřek. Rostlina je jedovatá. Bylo vyšlechněto velké množství kultivarů nebo hybridů, např.:

Vyhovuje mu slunné místo nebo polostín. Nejsou náročné na půdu. Nesnáší dobře přesazování. Vyskytuje se v nížinách, okrají lesů, atp.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Ranunculaceae (Pryskyřníkovité)

Existuje asi 2500 druhů a 60 rodů. Zpravidla se jedná o jednoleté byliny. Méně častěji se setkáte s polokeři, keři nebo dokonce liánami. Listy mohou mít palisty, okraje zase laloky, zoubky nebo jsou celistvé. Žilnatina čepele je dlanitá nebo zpeřená. Květy bývají oboupohlavné, vykvétají samostatně nebo v latách, vrcholících, okolících či klasech. Počet okvětních lístků začíná na 4, nejčastěji jich je 5. Plodem bývá měchýřek nebo nažka, vzácněji bobule nebo tobolka. Rostliny jsou jedovaté.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019