zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 124x

Byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae / Cardaminopsis

Cardaminopsis petraea (Řeřišničník skalní)

Roste nesouvisle ve střední a severní Evropě, severní Asii a Aljašce. Dorůstá výšky 10 - 25 (i 30)cm. Nevytvářejí nadzemní výběžky ani kořeny v uzlinách. Listy jsou v přízemí peřenosečné, celkově obkopinatého nebo obvejčitého tvaru a v přízemí na nich vyrůstají vidličnaté chlupy. Kvete bílými květy v chudším hroznu. Plodem je šešule. Patří mezi chráněné druhy C1.

Vyhovují mu kaňony řek a skaliska.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Arabidopsis lyrata subsp. petraea, Arabis amurensis, Arabis hispida, Arabis petraea, Arabis petraea subsp. septentrionalis, Arabis petraea subsp. umbrosa, Arabis septentrionalis, Arabis umbrosa, Cardamine petraea, C. amurensis

Do substrátu doporučuji použít:
OSMOCOTE 60g
za 16,00 Kč s DPH.

Popis rodu Cardaminopsis

Může se jednat o jednoletky až trvalky. Kvete v hroznech drobnými 4četnými květy bílé, růžové nebo fialové barvy. Plodem je šešule.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Brassicaceae (Brukvovité)

Existuje asi 380 rodů a na 3200 druhů. Rostou od polárních oblastí po tropy, zejména na severní polokouli.

Najdou se mezi nimi jednoletky, dvouletky i trvalky. Co se týče formy, tak se jedná zejména o byliny, méně častěji keře nebo popínavé rostliny. Listy jsou obvykle střídavé s velkou rozmanitostí tvarů řapíku. Nemá palisty. Kvete obvykle v chocholíku, hroznu nebo klasu. Kvete oboupohlavnými květy se 4mi okvětními lístky. Nejčastější je žlutá a bílá barva. Plodem bývá šešule.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020