zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 60x

Popínavé, převislé a půdokryvné : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae / Arabis

Arabis collina

Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. collina subsp. rosea, A. collina var. balearica, A. collina var. muralis, A. incana, A. minor, A. muralis, A. muralis subsp. collina, A. muralis var. balearica, A. muralis var. rosea, A. rosea, Erysimum collinum

Popis rodu Arabis

cenikceny již od 58,00 Kč s DPH

Pochází z Ameriky a Evropy. Najdou se v něm trvalky i jednoletky. Dorůstá výšky 10 - 80cm. Listy jsou jednoduché nebo laločnaté, dlouhé 1 - 6cm. Kvete drobnými bílými květy se 4mi okvětními lístky. Plodem je šešule s 10 - 20 nebo i více semeny. Existují vnitrodruhové taxony:

Potřebuje plné slunce, skalní štěrbiny, sutě, atp.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Brassicaceae (Brukvovité)

Existuje asi 380 rodů a na 3200 druhů. Rostou od polárních oblastí po tropy, zejména na severní polokouli.

Najdou se mezi nimi jednoletky, dvouletky i trvalky. Co se týče formy, tak se jedná zejména o byliny, méně častěji keře nebo popínavé rostliny. Listy jsou obvykle střídavé s velkou rozmanitostí tvarů řapíku. Nemá palisty. Kvete obvykle v chocholíku, hroznu nebo klasu. Kvete oboupohlavnými květy se 4mi okvětními lístky. Nejčastější je žlutá a bílá barva. Plodem bývá šešule.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020