zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 40x

Byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae / Cardaminopsis

Cardaminopsis petraea (Řeřišničník skalní)

Roste nesouvisle ve střední a severní Evropě, severní Asii a Aljašce. Dorůstá výšky 10 - 25 (i 30)cm. Nevytvářejí nadzemní výběžky ani kořeny v uzlinách. Listy jsou v přízemí peřenosečné, celkově obkopinatého nebo obvejčitého tvaru a v přízemí na nich vyrůstají vidličnaté chlupy. Kvete bílými květy v chudším hroznu. Plodem je šešule. Patří mezi chráněné druhy C1.

Vyhovují mu kaňony řek a skaliska.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Arabidopsis lyrata subsp. petraea, Arabis amurensis, Arabis hispida, Arabis petraea, Arabis petraea subsp. septentrionalis, Arabis petraea subsp. umbrosa, Arabis septentrionalis, Arabis umbrosa, Cardamine petraea, C. amurensis

Popis rodu Cardaminopsis

Může se jednat o jednoletky až trvalky. Kvete v hroznech drobnými 4četnými květy bílé, růžové nebo fialové barvy. Plodem je šešule.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Brassicaceae (Brukvovité)

Existuje asi 380 rodů a na 3200 druhů. Rostou od polárních oblastí po tropy, zejména na severní polokouli.

Najdou se mezi nimi jednoletky, dvouletky i trvalky. Co se týče formy, tak se jedná zejména o byliny, méně častěji keře nebo popínavé rostliny. Listy jsou obvykle střídavé s velkou rozmanitostí tvarů řapíku. Nemá palisty. Kvete obvykle v chocholíku, hroznu nebo klasu. Kvete oboupohlavnými květy se 4mi okvětními lístky. Nejčastější je žlutá a bílá barva. Plodem bývá šešule.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020