zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 30x

Jehličnany : Pinopsida / Pinales / Araucariaceae / Araucaria

Araucaria humboldtensis

Roste na Nové Kaledonii v podobě stromu. Dosahuje výšky 6 - 15m. Borka se odlupuje v pruzích nebo obdélnících a má hnědou, později šedou barvu. Větve vyrůstají ve tvaru V. Na mladých exemplářích jsou listy šupinovité, 3úhlé, dlouhé 2,5 - 4mmm, široké 2 - 3mm, zpětně zakřivené, u dospělých exemplářů šupinovité, kýlnaté, vejčité, zašpičatělé, zakřivené, dlouhé 5 - 6mm a široké 4 - 5mm. Samčí šištice válcovité, dlouhé do 6cm, široké 1,5cm, zkroucené, samičí šištice prakticky kulovité, dlouhé 9cm, široké 8cm a semena jsou dlouhá do 3cm a okřídlená.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Do substrátu doporučuji použít:
Přírodní rašelina
za 8,00 Kč s DPH.

Popis rodu Araucaria

Patří mezi stálezelené jednodomé stromy. Vyskytují se v Nové Kaledonii (13 endemitů), Norfolku, východní Austrálii, Nové Guinei, Argentině, Čile a jižní Brazílii. Obvykle dorůstá výšky 30 - 80m. Větve vyrůstají vodorovně v přeslenech, u starších exemplářů se spodní část kmene vyholuje. Listy jsou jehlicovité až kopinaté, na stejném exempláři mohou být variabilní a vyrůstají ve spirále. Plodem je šištice, samčí bývají úžlabní nebo terminální, válcovité, vejčité či eliptické, semena jsou vzpřímená, přirostlá k listenu, má 2 - 4 dělohy a má postranní křídla. Pokud A. máte doma, bude se nejspíše jednat o A. heterophylla. Venku naopak můžete mít vysazenou A. araucana.

Má ráda chladnější prostředí, dostatek světla, ale ne přímé slunce a vlhkou propustnou půdu bohatou na živiny.

Množí se semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020