zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 141x

Byliny : Magnoliopsida / Rosales / Rosaceae

Aremonia (Řepíček)

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Aremonia agrimonoides (Řepíček řepíkovitý/Ř. mochnovitý)

Roste v horách středozemí od Itálie po Turecko, dále v Rakousku, Maďarsku, Rumunsku, Slovensku, ale i ve Velké Británii a Švýcarsku. U nás pouze vzácně na východní Moravě. Patří mezi trvalky. Lodyhy vyrůstají po 1 - 5ks do výšky 20 - 30cm. Jsou vystoupavé a ochlupené. Přetrhovaně lichozpeřené listy tvoří 2 - 3 páry lístků, přičemž koncové 3 jsou větší. Lístky mají obvejčitý tvar a okraje jsou tupě pilovité. Snadno jdou zaměnit s jahodníkem. Řapík je ochlupený. Kvete v 3 - 5ti květém žlutém květenství s 5ti okvětními lístky. Nápadné jsou tyčinky, které jsou zhruba stejně dlouhé jako okvětní lístky. Plodem je češule délky 5 - 6mm. Patří mezi chráněné druhy C2.

Vyhovují mu světlé listnaté lesy, křoviny, lesní cesty, paseky, atp.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Agrimonia agrimonoides, Agrimonoides stenantha, Potentilla stenantha

Aremonia pouzarii

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019