zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 15x

Tropické popínavé a převislé : Magnoliopsida / Magnoliales / Annonaceae / Artabotrys

Artabotrys carnosipetalus

Roste v Austrálii v podobě liány s ostnitými kmínky. Větve jsou v mládí přitiskle ochlupené. Listy jsou v mládí ochlupené, eliptické, špičaté, dlouhé 6 - 20cm, široké 2,2 - 6cm, báze krátce ztenčená, žilnatinu tvoří 5 - 8 párů žilek a řapíky jsou dlouhé 5 - 8mm. Kvete samostatnými květy na 1,2 - 1,5cm stopce, listeny jsou vejčité, dlouhé 1mm, kališní lístky jsou vejčité, na vrcholu zahnuté, drobně ochlupené, dlouhé 5 - 7,2mm, široké 3,5 - 5,5mm, korunní lístky jsou vejčité, nazelenalé, tlusté 2 - 3mm, vnější korunní lístky dlouhé 1,2 - 1,8cm, široké 5,8 - 8mm, vnitřní dlouhé 1,1 - 1,7cm, široké 5 - 6mm a vrchol může být zahnutý. Plodenství tvoří 9 karpelů, apokarp je kyjovitý až obvejčitý, hrotitý, žlutooranžový, dlouhý 3,4 - 4cm a široký 2 - 2,3cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Artabotrys

Roste v tropické Asii, Austrálii a Africe v podobě šplhavého keře nebo liány (i menšího stromu). Povrch může být trnitý. Listy jsou střídavé a jednoduché. Květenstvím je svazeček nebo samostatný květ, ty jsou oboupohlavné s hákovitými stopkami, 3mi kališními lístky, mohou být i srostlé, 6ti korunními lístky s vypouklými bázemi a mnoha tyčinkami. Plodolisty bývají bohaté, vejčité, prakticky přisedlé, plody obsahujíc zpravidla 1 - 2 podlouhlá až mírně vejčitá hladká hnědá semena. Nejznámějším druhem je A. hexapetalus.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020