zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 14x

Tropické popínavé a převislé : Magnoliopsida / Magnoliales / Annonaceae / Artabotrys

Artabotrys harmandii

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Artabotrys

Roste v tropické Asii, Austrálii a Africe v podobě šplhavého keře nebo liány (i menšího stromu). Povrch může být trnitý. Listy jsou střídavé a jednoduché. Květenstvím je svazeček nebo samostatný květ, ty jsou oboupohlavné s hákovitými stopkami, 3mi kališními lístky, mohou být i srostlé, 6ti korunními lístky s vypouklými bázemi a mnoha tyčinkami. Plodolisty bývají bohaté, vejčité, prakticky přisedlé, plody obsahujíc zpravidla 1 - 2 podlouhlá až mírně vejčitá hladká hnědá semena. Nejznámějším druhem je A. hexapetalus.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020