zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 64x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Apiales / Apiaceae

Artedia

Existuje pouze 1 druh. Rodové jméno bylo vybráno na počest švédského přírodovědce jménem Peter Artedi (1705 - 1735).

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Artedia squamata

Roste ve východním středozemí, Blízkém východě, Turecku, Kypru, Sýrii, Iráku, Íránu, Libanonu a Izraeli jako jednoletky. Dorůstá výšky 30 - 50cm. Lodyha je přímá a chudě větvená. Listy jsou střídavé, 3x zpeřené s čárkovitými úkrojky. Květenství je terminální, okoličnaté, dlouze stopkaté, ve středu má nafialovělé štětiny, listeny se podobají listům, vnitřní květy jsou samčí, bílé, korunní lístky drobné, vejčité, okrajové jsou samičí a mají větší obvejčité bílé korunní lístky délky 0,8 - 1,2cm. Plody jsou eliptické, křídlaté a dlouhé 6 - 8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Ammi aethifolium


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019