zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 290x

Bylinky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Artemisia

Artemisia austriaca (Pelyněk rakouský)

Kvete žlutými květy.

ArtemisiaAustriaca.jpg
532 x 800 px
268.55 kB

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: Absinthium candidum, Absinthium frigidum, Absinthium frigidum var. biebersteinianum, Absinthium frigidum var. fischerianum, Absinthium frigidum var. geblerianum, Absinthium frigidum var. gmelinianum, Absinthium frigidum var. stevenianum, Absinthium frigidum var. willdenowianum, Absinthium trifidum, A. aprica, A. biebersteinii, A. chrysantha, A. frigida, A. involucrata, A. jeniscensis, A. jenisea, A. nivea, A. petraea, A. procumbens, A. repens, A. virgata

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

Popis rodu Artemisia

Pochází z teplejších částí severní i jižní polokoule. Mnoho z nich je bíle ochlupených. Plodem je nažka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020