zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 4x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Caryophyllales / Caryophyllaceae / Arthrophytum

Arthrophytum betpakdalense

Roste ve střední Asii v podobě plochécho polokeře. Dorůstá výšky 10 - 20cm a průměru až 60cm. Větve 1. řádu jsou dlouhé, větvené, mladé větve jsou článkovité, vystoupavé, holé a dlouhé pouze 1 - 4cm. Listy vytváří 2 typu. Jsou sivozelené ve 3 - 6ti párech. Nejspodnější vyrůstají brzy na jaře a záhy opadají. Mají čárkovitý a půlkulatý zakřivený tvar. Letní jsou také půlkulaté, přecházejí v krátký řapík, jsou dlouhé 3 - 8mm a široké 3 - 6mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. affine

Popis rodu Arthrophytum

Existuje asi 20 druhů. Rostou ve střední Asii v podobě polokeřů nebo malý keřý. Mladé větve jsou mírně dužnaté, článkovité, v průřezu kulaté nebo tupě čtvercové. Vstřícné listy jsou dužnaté, čárkovité, vzácněji šídlovité nebo šupinovité s tupým koncem nebo krátkou osinou, vždy přisedlé. Kvete oboupohlavnými květy samostatně v paždí listů se 2mi listenci. Plodem je měchýřek, perikarp je dužnatý.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Caryophyllaceae (Hvozdíkovité)

Patří sem asi 100 rodů s přibližně 2500 druhy. Patří mezi jednoleté až vytrvalé byliny. Rostliny v drtivě většině pochází z mírného pásu severní polokoule. Lodyha bývá vidličnatě větvená. Listy nejčastěji vyrůstají protistojně bez palistů nebo křižmostojně. Stejně tak nejčastěji jsou květy oboupohlavné s 5ti okvětními lístky ve vrcholičnatých květenstvích. Plodem bývá tobolka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020