zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 5x

Subtropické byliny : Rosopsida / Brassicales / Brassicaceae

Atelanthera

Patří mezi jednoletky. Stonky jsou vzpřímené, zpravidla jednoduché, hrubě ochlupené. Listy jsou chudé, bez bazálních, lodyžní jsou vstřícné, obvejčitě eliptické a přisedlé. Květenstvím je chudý krátce stopkatý hrozen, vlastní květy mají kališní lístky vzpřímené, koruna je 2x delší kalicha. Plodem je čárkovitá šešule.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Atelanthera perpusilla

Roste v Číně, Afganistánu, Kašmíru, Pakistánu a Tádžikistánu jako jednoletka. Dorůstá výšky (1 -) 3 - 10cm. Stonek je vzpřímený, zpravidla jednoduchý, větvený až v horní části, může být ochlupený. Lodyžní listy jsou úzce podlouhlé, přisedlé, ochlupené, dlouhé (0,5 -) 1 - 2 (i 3)cm, široké (0,5 -) 1 - 3mm a na bázi uťaté. Květenstvím je 2 - 5tičetný hrozen na 1 - 4 (i 6)mm dlouhé stopce v době plodu, vlastní květy mají kališní lístky ochlupené, dlouhé 2 - 3mm, široké 0,7 - 1mm, korunní lístky jsou růžovofialové, úzce lžičkovité, dlouhé 3 - 4,5mm, široké 0,7 - 1mm. Plodem je čárkovitá mírně zploštělá šešule délky 1,3 - 2,5cm, šířky 0,6 - 1mm a obsahuje hnědá semena délky 0,7 - 1mma šířky 0,5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: A. contorta, A. pentandra


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021