zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 249x

Skalničky : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae / Astragalus

Astragalus aboriginum

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: A. aboriginum, A. aboriginum var. fastigiorum, A. aboriginum var. glabriuscula, A. aboriginum var. glusbriuscula, A. aboriginum var. muriei, A. australis var. glabriusculus, A. forwoodii, A. forwoodii var. wallowensis, A. glabriusculus, A. glabriusculus var. major, A. glabriusculus var. spatiosus, A. linearis, A. scrupulicola, A. spatiosus, Atelophragma aboriginorum, Atelophragma glabriuscula, Atelophragma herriotii, Atelophragma lineare, Atelophragma wallowense, Homalobus aboriginorum, Homalobus glabriusculus, Phaca aboriginorum, Phaca glabriuscula, Tragacantha aboriginorum, Tragacantha glabriuscula

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Astragalus

cenikceny již od 85,00 Kč s DPH

Pochází ze severní polokoule. Rostou v podobě bylin nebo keřů a dále jako jednoletky i trvalky. Listy jsou zpeřené, většinou lichozpeřené. Kvete v hroznu fialovými, růžovými, bílými nebo světležlutými květy. Plodem je lusk.

Vyhovují mu štěrkovité půdy na plném slunci. Na zimu se doporučuje zakrýt chvojím.

Množí se semeny nebo dělením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Fabaceae (Bobovité)

Tato čeleď je třetí nejpočetnější čeledí kvetoucích rostlin (za Orchidaceae a Asteraceae). Má na 730 rodů a přes 19400 druhů. Dělí se na 3 podčeledě:

Věšina z nich patří mezi byliny a keře. To se týká zejména našich zeměpisných šířek. V teplých exotických zemích pak můžete nalézt i stromy. Rostliny dále mohou být jednoleté, víceleté i trvalky. Kořeny dobře vážou dusík a rostliny jsou proto často používáno jako zelené hnojení. Listy jsou obvykle složené a to buď trojčetné, dlanitě složené nebo zpeřené. Mohou být i střídavé, v tom případě jsou obvykle doprovázeny palisty. Dále se mohou vyskytovat úponky (u popínavých) a trny. Kvete oboupohlavnými květy v hroznech nebo hlávkách. Květy mívají pro čeleď charakteristický tvar člunku s pavézou a křídly, celkem tedy 5ti okvětními lístky. Obvykle bývají hodně efektní a stávají se tak oblíbenými okrasnými rostlinami. Tomu dopomáhá i plod, kterým je struk nebo lusk.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020