zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 39x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Malpighiales / Salicaceae / Azara

Azara lanceolata

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Popis rodu Azara

Pochází ze subtropů a mírného pásma Jižní Ameriky. Rodové jméno má po španělském diplomatovi a mecenáši Nicolási de Azara (1730 - 1804). Jedná se o stálezelené keře nebo nízké stromy dorůstající výšky 1 - 8m. Listy vyrůstají střídavě, pouze výjmečně v protistojných párech. Jejich délka se pohybuje v rozmezí 1 - 9cm a šířky 0,5 - 5cm. Kvete drobnými žlutými nebo zelenými květy s 4 - 5ti kališními lístky. Plodem je červená až černá bobule o průměru 0,3 - 1cm.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020