zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 35x

Tropické keře : Magnoliopsida / Myrtales / Myrtaceae

Babingtonia

Roste v Austrálii v podobě nízkého až vzpřímeného keře. Dorůstá výšky 0,3 - 3m. Kmínky mohou být v mládí hrbolaté. Listy jsou vstřícné, do kříže, občas v hustých svazečcích, krátce řapíkaté, čárkovité až eliptické, na spodní straně vypouklé nebo hranaté a žláznaté. Kvete po 1 - 16ti květech na až 9mm stopkách, listence jsou dlouho vytrvalé, vlastní květy mají max. 4mm stopku, průměr 0,3 - 1,5cm, 5 vzpřímených vytrvalých kališních lístků, kratších korunních, 5 korunních obvejčitých až téměř kulatých lístků v barvě bílé nebo růžové. Plody jsou suché s úzkou středovou hlubokou jamkou a obsahují semena délky 0,6 - 1,6mm.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Babingtonia behrii

Roste v Austrálii v podobě keře. Dorůstá výšky do 2,5m. Listy jsou téměř kulaté a dlouhé 3 - 8mm. Kvete samostatnými (i párovými) květy v paždí listů, mají průměr 0,6 - 1cm, 2 čárkovité listence, kališní cípy jsou široké, korunní lístky jsou kulaté a dlouhé 2 - 4mm. Plody jsou pohárkovité, průměru 3mm a obsahují zploštělá semena.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Baeckea behrii, Baeckea behrii var. brevifolia, Camphoromyrtus behrii

Babingtonia camphorosmae

Roste v Austrálii v podobě rozkladného občas mnohokmenného keře. Dorůstá výšky 10 - 60cm. Fertilní větve mívají 4 - 22 uzlin s květy a kmínky v mládí mají mírně vrásčité vyniklé žlázky. Listy jsou husté, prakticky přisedlé až přisedlé, čárkovité až nitkovité, špičaté, zelené, dlouhé 2,5 - 7mm, široké 0,3 - 0,4mm, na spodní straně s 1 - 2ma žláznatými řadami. Květenství je 1 - 5tikvěté, má 1 - 2,5mm stopku, listeny jsou opadavé, úzce vejčité, na okraji podvinuté, špičaté, dlouhé 1,3 - 2mm, široké 0,5mm, vlastní květy mají 1 - 3mm stopku, průměr 0,8 - 1,1cm, kališní lístky jsou mírně vejčité, dlouhé 0,5 - 1mm, široké 1,5 - 2,3mm, na vrcholu rozeklaný na 2 části, korunní lístky jsou bílé až růžové, dlouhé 3,5 - 5mm. Plody jsou dlouhé 2 - 2,5mm, široké 3 - 3,5mm a obsahují semena délky 1 - 1,6mm a šířky 0,8 - 1mm.

Vyskytuje se ve vřesovištích. Vyhovuje mu dobře propustná vlhká půda bohatá na živiny v polostínu.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Baeckea camphorosmae


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021