zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 55x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Baileya

Roste v USA a Mexiku. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky až 50cm. Listy jsou hluboce laločnaté.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Baileya multiradiata

Roste v USA a Mexiku jako jednoletka nebo krátce žijící trvalka. Stonek je stříbrozelený. Květenstvím je žlutý úbor. Okvětní lístky jsou obvejčité, na vrcholu mělce 2laločné. Plodem je nažka.

Množí se semeny.

BaileyaMultiradiata.jpg
900 x 1200 px
531.6 kB BaileyaMultiradiata2.jpg
900 x 1200 px
562.14 kB BaileyaMultiradiata3.jpg
900 x 1200 px
506.54 kB

Synonyma: B. australis, B. multiradiata var. nudicaulis, B. multiradiata var. thurberi, B. thurberi

Baileya pauciradiata

Roste v USA a Mexiku. Patří mezi jednoletky až trvalky. Dorůstá výšky 10 - 50cm. Stonek je šedozelený. Listy jsou čárkovité až kopinaté, dlouhé 4 - 14cm. Květenství je složené z 2 - 3 žlutých úborů, okvětní lístky jsou 3laločné. Plodem je nažka délky 5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Baileya pleniradiata

Roste v USA a Mexiku v podobě jednoletky. Dorůstá výšky 0,15 - 0,5 (i 1)m. Stonek je od báze rozdělený, šedozelený, ochlupený. Listy jsou celkově obkopinaté, tupě laločnaté až zpeřené, dlouhé do 4 - 7 (i 8)cm, vytvářejí přízemní růžici a mají řapíčky. Květenství tvoří žlutý úbor na 3 - 10 (i 12)cm stopce, okvětní lístky mají délku do 1cm, zákrov je půlkulatý, v průměru má 0,7 - 1,2cm. Plodem je nažka délky 3mm se 4 - 5ti žebry.

Vyhovují ji písčité pláně.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: B. multiradiata var. perennis, B. multiradiata var. pleniradiata, B. nervosa, B. perennis, B. pleniradiata var. perennis, B. pleniradiata var. thurberi


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019