zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 108x

Vodní a bahenní : Liliopsida / Poales / Poaceae

Beckmannia (Housenkovec)

Existují 2 druhy. Rod byl pojmenován po německém vědci jménem Johann Beckmann.

Synonyma: Bruchmannia, Joachima

Do substrátu doporučuji použít:
TERRACOTTEM 100g
za 90,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Beckmannia eruciformis (Housenkovec zduřelý)

Roste v západní Asii, Turecku, Sibiři, Kazachstánu, jihovýchodní, východní a střední Evropě. Patří mezi trvalky. Dorůstá výšky 0,4 - 1,5m. V přízemních uzlinách stébla dokáže zakořenit. Listy vyrůstají z hladké 5 - 6mm pochvy, délka čepele je až 50cm, šířka 0,4 - 1cm a má světlezelenou barvu. Kvete v paklasu délky 18 - 25cm, je složený z válcovitých zploštělých klásků o délce 1 - 3cm. Patří mezi chráněné druhy C1.

Vyhovují mu mokré louky, příkopy, přehy, slaniska, atp. Půda by měla být bahnitá, v létě vysychající, hlinitá až jílovitá se zásaditým pH. Může být i zasolená.

Množí se semeny nebo vegetativně.

BeckmanniaEruciformis.jpg
681 x 908 px
192.32 kB

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: B. borealis, B. cruciformis, B. eruciformis subsp. borealis, B. eruciformis var. uniflorus, Bruchmannia eruciformis, Cynosurus eruciformis, Joachimia phalaroides, Panicum cruciforme, Paspalum eruciforme, Phalaris eruciformis

Beckmannia syzigachne (Housenkovec cizí)

Patří mezi jednoletky nebo krátce žijící trvalky. Vyskytuje se na severu USA, Kanadě a části východní Asie.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. baicalensis, B. eruciformis subsp. baicalensis, B. eruciformis subsp. syzigachne, B. eruciformis var. baicalensis, B. eruciformis var. uniflora, B. hirsutiflora, B. syzigachne f. eriantha, B. syzigachne subsp. baicalensis, B. syzigachne subsp. hirsutiflora, B. syzigachne var. hirsutiflora, B. syzigachne var. uniflora, Panicum syzigachne


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019