zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 104x

Tropické byliny : Liliopsida / Asparagales / Iridaceae

Belamcanda

cenik ceny již od 11,00 Kč s DPH

Existuje pouze jediný druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Belamcanda chinensis (Angínovník)

cenikceny již od 11,00 Kč s DPH

Pochází z tropické jihovýchodní Asie. Patří mezi trvalky a dá se s úspěchem pěstovat v každém bytě. Listy jsou mečovité, 30 - 45cm dlouhé, až 35mm široké, rozložené a vějířovité. Květenství je lata, každým rokem bohatší. Květy jsou oranžové, tygrovitě červeně skvrnité, ale také pruhované, někdy čistě žluté nebo uvnitř purpurové a červené. Kvete velmi dlouho a květy se postupně rozvíjejí zdola nahoru. Doba květu je červen až září, dle místních podmínek. Tato rostlina je známá především svojí léčivou silou. Mladé listy obsahují léčivé glykosidy. Podle čínského lékopisu blahodárně ovlivňuje hlasivky. Používá se při angíně a jiných krčních zánětech. Mladý list (cca 3cm) se pomalu v ústech žvýká, nejlépe na noc. Dá se též vylouhovat v lihu a zředěný užívat jako kloktadlo.

Na suchém chráněném místě přezimuje i venku ve volné půdě, jistějším zimováním je v bytě u okna a teplota 8 - 15°C. Snáší ústřední topení a není náročná na ošetření ani na půdu. Vhodná půda pro pěstování je běžný zahradnický substrát.

Zdroj: Pavel Beran, Subtropické zahradnictví Kruh, http://www.zahradnictvikruh.cz

BelamcandaChinensis.jpg
638 x 850 px
208.56 kB BelamcandaChinensis3.jpg
1127 x 845 px
267.86 kB BelamcandaChinensis4.jpg
1127 x 845 px
125.94 kB

Kvete v měsících:    123456789101112


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019