zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 28x

Subtropické popínavé a převislé : Magnoliopsida / Cucurbitales / Begoniaceae

Berberidopsis (Berberidopsis)

Roste na jižní polokouli v podobě popínavého keře. Listy jsou střídavé, hladké a stopkaté. Květenstvím je vrcholový nebo postranní převislý dlouze stopkatý hrozen. Plodem je bobule.

Vyhovuje mu hlinitopísčitá kyselá nebo neutrální půda bohatá na živiny v polostínu, vyšší vzdušná vlhkost a teplo. Na zimu je nutná ochrana.

Množí se řízky nebo hřížením.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Berberidopsis beckleri

Roste v deštných pralesích v Austrálii. Listy jsou střídavé, vejčité, dlouhé 3 - 6cm a s dlanitě větvenými žilkami. Květy mají 13 - 16 korunních lístků s uťatým vrcholem a vnitřní jsou delší. Plody obsahují 100 - 200 semen.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Streptothamnus beckleri

Berberidopsis corallina (Korálový keř)

Roste v Čile v podobě stálezeleného popínavého keře až liány. Dorůstá délky i šířky až 5m. Listy jsou střídavé, vejčité až podlouhlé, tupě hrotité, tuhé, hladké, zelené, trnitě zubaté, špičaté, mírně kožovité, krátce řapíkaté, dlouhé (4 -) 6 - 10 (i 12)cm a široké 3 - 5cm. Květenstvím je převislý dlouze stopkatý hrozen, vlastní oboupohlavné květy mají 4cm fialovou stopku s 1 - 2ma drobnými listeny, jsou 1/2kulaté, 9 - 15tičetné, tmavěčervené (i růžové), vypouklé, široké 2cm, korunní lístky vyrůstají ve více řadách a vnější jsou tlustější. Plodem je kulovitá dužnatá tmavěčervená až červenofialová bobule velikosti 1cm a obsahuje 12 - 24 semen.

Vyhovují mu lesy a stále vlhká písčitá, hlinitá nebo i jílovitá neutrální až mírně kyselá půda a stín. Odolává mrazům do -10°C.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

klimatická zóna: 8 - 9


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021