zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 74x

Ořechy a kaštany : Magnoliopsida / Ericales / Lecythidaceae

Bertholletia (Juvie)

Pochází z Jižní Ameriky.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Bertholletia excelsa (Juvie ztepilá/Brazilský ořech/Juviový ořech/Para ořech)

Pochází z Jižní Ameriky z deštných pralesů Amazonie. Patří mezi stálezelené stromy. Dorůstá výšky až 50m. Větví se až v horní části. Střídavé listy mají kožovitý povrch s horní lesklou stranou, celkový tvar je kopinatý, okraje zvlněné, délku do 36cm a šířku do 16cm. Kvete na koncích větví bílými nebo nažloutlými květy v paždí listů ve 20 - 40cm hroznech. Plodem je okrouhlá tvrdá dřevnatá tobolka délky až 16cm. Uvnitř pod 5mm vrstvou 10 - 25 trojhranných semen bílé barvy s hnědookrovovou skořápkou. Ořechy pochází vezkrze pouze ze sběru planě rostoucích stromů.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019