zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 76x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Malpighiales / Phyllanthaceae

Bischofia

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Roste od Indie přes Indonésii po Austrálii a Polynésii v podobě stromu. Palisty jsou drobné a opadavé. Listy jsou střídavé, dlanitě 3 - 5tičetné, mají dlouhé řapíky a vlastní lístky jsou vroubkované. Květenstvím je lata nebo hrozen, je převislé, vlastní květy jsou dvoudomé (i jednodomé), nemají korunní lístky, kališních lístků je 5 a samčí mají 5 tyčinek. Plodem je drobná bobule obsahující 3 - 6 eliptických semen. Při poranění roní červený latex.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Bischofia javanica

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Roste od Indii přes Čínu po Austrálii a také na ostrovech v tichomoří v podobě stromu s vejčitým habitem. Dorůstá výšky 4 - 40m. Borka je šedohnědá až hnědá, tlustá 1cm. Palisty jsou kopinaté, dlouhé 0,6 - 1cm. Listy jsou 3 (i 5)tičetné, dlouhé 8 - 20cm, vlastní lístky mírně vejčité, špičaté, vroubkované, tmavězelené, dlouhé 3 - 6 (i 19)cm, terminální řapíček má délku 2 - 5cm a ostatní jsou dlouhé 0,5 - 2cm. Květenstvím je úžlabní lata, vlastní květy jsou dvoudomé, žlutozelené, krátce stopkaté, samčí lata má délku 12 - 20cm, květy průměru do 2,5mm a samičí lata má délku 15 - 27cm. Plody jsou kulovité, tmavěmodré, dlouhé 0,6 - 1,5cm a semena mají délku 5mm. Při poranění roní červený latex.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Andrachne apetala, Andrachne trifoliata, B. cummingiana, B. javanica var. lanceolata, B. javanica var. oblongifolia, B. javanica var. toui, B. leptopoda, B. oblongifolia, B. roeperiana, B. toui, B. trifoliata, Microelus roeperianus, Phyllanthus gymnanthus, Stylodiscus trifoliatus

Bischofia polycarpa

Roste v Číně v podobě opadavého stromu. Dorůstá výšky do 15m při průměru kmene do 1m. Borka je hnědá. Větve jsou v mládí zelené. Palisty jsou drobné a opadavé. Listy jsou 3četné, mají 9 - 14cm řapík, vlastní lístky jsou vejčité, špičaté, dlouhé 5 - 14cm, široké 3 - 9cm, terminální je větší, báze může být mělce srdčitá, okraj má 4 - 5 zubů, terminální řapíček má délku 1,5 - 6cm a ostatní 0,3 - 1,4cm. Květenstvím je převislý hrozen, samčí je dlouhý 8 - 13cm, samičí 3 - 12cm a vlastní květy jsou dvoudomé. Plodem je kulovitá bobule barvy červenohnědé s průměrem 5 - 7mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. racemosa, Celtis polycarpa


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019