zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 76x

Tropické keře : Magnoliopsida / Malvales / Bixaceae

Bixa

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Pochází z tropické Jižní Ameriky. Roste v podobě keře nebo malého stromu. Patří mezi stálezelené rostliny. Dorůstá výšky 6 - 10m. Listy má široké, tuhé, srdčitého až oválného tvaru o délce až 25cm. Kvete na koncích větvi v latách bílými až růžovými květy o průměru až 5cm.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Bixa orellana (Oreálník)

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Pochází z tropické Jižní Ameriky, ale kultivován byl v jihovýchodní Asii od 17. století. Roste v podobě keře nebo malého stromu. Patří mezi stálezelené rostliny. Dorůstá výšky 6 - 10m. Mladé větve mají na sobě červené chloupky. Listy má široké, tuhé, dlouze srdčitého až oválného tvaru o délce až 25cm. Kvete na koncích větvi v latách růžovými květy o průměru až 5cm s 5ti okvětními lístky, tvarem podobnými planému šípku. Až 4cm hnědočervené plody skládající se ze 2 štětinatých chlopní obsahují červená semena ve tvaru scvrklé bobulky slouží jako barvivo, které se používá pro výrobu rtěnek. Odtud také pochází anglické pojmenování "rtěnkový strom".

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Bixa urucurana

Bohužel k této rostlině žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019