zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 53x

Cibuloviny a hlízy : Liliopsida / Asparagales / Asparagaceae

Bloomeria (Blumerie)

Rodové jméno bylo vybráno na počest amerického botanika a sběratele rostlin jménem H. G. Bloomer (1821 - 1874). Roste v Kalifornii a Mexiku. Pod zemí vytváří cibulovitou hlízu. Listy jsou čárkovité až kopinaté. Stonky jsou bezlisté, zakončené 10 - 35tikvětým okolíkem se suchými blanitými listeny na bázi, vlastní květy jsou prakticky ploché, hvězdičkovité, korunní lístky jsou žluté s hnědozeleným pruhem uprostřed a konce jsou stočené vzad. Plodem je protáhlá tobolka.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Bloomeria clevelandii

Roste v Kalifornii a na severu Kalifornského zálivu. Dorůstá výšky do 70cm. Pod zemí vytváří cibulovitou hlízu. Vyrůstá z ní 2 - 8 úzkých listů délky do 15cm. Květenstvím je až 30tikvětý okolík, vlastní květy mají 2 - 3cm stopku a 6 korunních lístků délky do 1cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Muilla clevelandii

Bloomeria crocea

Roste v Kalifornii a Kalifornském zálivu. Dorůstá výšky 15 - 70cm. Pod zemí vytváří zploštělou cibulovitou hlízu. Listy jsou úzké a vytvářejí přízemní růžici. Květenstvím je okolík, vlastní květy jsou hvězdičkovité, žluté až žlutooranžové s tmavším pruhem uprostřed. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují ji těžší, ale propustné půdy, osluněné svahy a pastviny, křoviny nebo dubové lesy. Odolává teplotám do -5°C. Přes zimu se cibule uchovávají v písku nebo rašelině.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Allium croceum, B. gracilis

Bloomeria humilis

Roste v Kalifornii. Dorůstá výšky 8 - 10cm. Pod zemí vytváří cibulovitou hlízu. Vyrůstá z ní 1 - 2 úzké listy délky do 10cm. Květenstvím je okolík, vlastní květy mají 6 žlutých korunních lístků délky do 1cm s hnědým pruhem. Plodem je tobolka délky 5mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020