zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 647x

Tropické keře : Magnoliopsida / Rosales / Urticaceae / Boehmeria

Boehmeria cylindrica (Ramie válečková)

Roste v Severní, střední i Jižní Americe v podobě trvalky nebo polokeře a to zpravidla dvoudomého. Dorůstá výšky do 1 - 1,6m. Větve mohou být v mládí ochlupené. Listy bývají vstřícné (i střídavé), eliptické, vejčité či kopinaté, špičaté, hrubě zubaté, tmavězelené, tečkované, dlouhé (5 -) 6 - 8 (i 18)cm, široké 3 - 4 (i 10)cm, spodní strana světlejší, ochlupená a řapíky krátké. Květenstvím je klas, vlastní květy jsou zelenobílé, dlouhé 1 - 3cm a tvořené svazečky. Plodem je vejčitá až kulovitá nažka délky 1 - 1,6mm a šířky 0,9 - 1,2mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. atrovirens, B. austrina, B. cylindrica f. cuneata, B. cylindrica var. brachystachys, B. cylindrica var. drummondiana, B. cylindrica var. elatior, B. cylindrica var. gymnostachya, B. cylindrica var. littoralis, B. cylindrica var. phyllostachya, B. cylindrica var. scabra, B. cylindrica var. tenerrima, B. dasypoda, B. decurrens, B. drummondiana, B. elongata, B. florida, B. lateriflora, B. littoralis, B. longifolia, B. phyllostachya, B. phyllostachya f. glabrior, B. scabra, Duretia cylindrica, Duretia palustris, Gymnogyne elongata, Procris littoralis, Urtica capitata, Urtica cylindrica, Urtica mariana, Urtica palustris

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Boehmeria

Jedná se o tropické trvalky, polokeře, keře či nízké stromy. Mohou být jednodomé i dvoudomé. Palisty jsou opadavé a bývají volné (i na bázi spojené). Listy jsou žahavé, střídavé či vstřícné, zubaté (i 2 - 3x laločnaté) a řapíkaté. Květenstvím je klubíčko, může být seskupené v latě, klasu či vrcholíku, samčí květy jsou 3 - 5tilaločné či -dílné, mají 3 - 5 tyčinek, samičí květy jsou trubkovité až baňkovité, 2 - 4zubé. Plodem je nažka

Vyhovuje ji plné slunce, vlhko a v zimě sucho.

Množí se semeny, kořenovými řízky nebo dělením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019