zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 661x

Tropické keře : Magnoliopsida / Rosales / Urticaceae / Boehmeria

Boehmeria macrophylla

Roste od Indie po Indonésii jako polokeř či keř. Může být jednodomá a dvoudomá. Dorůstá výšky 1 - 3,5m. Palisty jsou kopinaté a dlouhé do 1cm. Listy jsou vstřícné, kopinaté, vejčité až eliptické či prakticky kulaté, špičaté, zubaté, drsné, dlouhé 5 - 25cm, široké 2 - 15cm a řapíky jsou dlouhé 1 - 10cm. Květenstvím je klasovité, dlouhé 10 - 40cm, jeho samičí svazečky jsou dlouhé 3 - 5mm a vlastní květy jsou drobné, nazelenalé. Plodem je eliptická nažka délky 0,7 - 2mm. Existují vnitrodruhové taxony:

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Kvete v měsících:    123456789101112 (pouze orientační, doba je závislá na místě na Zemi, počasí, atd.)

Synonyma: B. canescens, B. caudata, B. caudigera, B. cylindrica, B. elliptica, B. elongata, B. erythropoda, B. humilis, B. interrupta, B. macrophylla subsp. canescens, B. macrophylla var. canescens, B. macrophylla var. dongtousensis, B. macrophylla var. longissima, B. macrophylla var. zeylanica, B. macrostachya, B. massuriensis, B. mauritiana, B. microcarpa, B. ourantha, B. platyphylla, B. platyphylla var. austroqueenslandica, B. platyphylla var. canescens, B. platyphylla var. longissima, B. platyphylla var. macrostachya, B. platyphylla var. masoalensis, B. platyphylla var. zeylanica, B. rugosissima, B. sumatrana, B. taitensis, B. ternifolia, B. urantha, B. wightiana, Splitgerbera macrostachya

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Boehmeria

Jedná se o tropické trvalky, polokeře, keře či nízké stromy. Mohou být jednodomé i dvoudomé. Palisty jsou opadavé a bývají volné (i na bázi spojené). Listy jsou žahavé, střídavé či vstřícné, zubaté (i 2 - 3x laločnaté) a řapíkaté. Květenstvím je klubíčko, může být seskupené v latě, klasu či vrcholíku, samčí květy jsou 3 - 5tilaločné či -dílné, mají 3 - 5 tyčinek, samičí květy jsou trubkovité až baňkovité, 2 - 4zubé. Plodem je nažka

Vyhovuje ji plné slunce, vlhko a v zimě sucho.

Množí se semeny, kořenovými řízky nebo dělením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019