zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 346x

Tropické keře : Magnoliopsida / Rosales / Urticaceae / Boehmeria

Boehmeria japonica

Rose v Japonsku a Číně v podobě trvalky nebo polokeře. Dorůstá výšky 0,7 - 1,5m. Palisty jsou kopinaté a dlouhé 0,8 - 1,2cm. Listy jsou vstřícné, temnězelené, kulaté až vejčité, pilovité (9 - 14 zubů), dlouhé 7 - 17 (i 26)cm a široké 5,5 - 13 (i 20)cm, báze je klínovitá, uťatá či prakticky zakulacená a řapíky jsou dlouhé 6 - 8cm. Květenstvím je klas tvořený ze svazečků, samčí má délku 3 - 15cm, samičí 7 - 30cm a samčí květy jsou 4četné. Plodem je nažka délky 1,8mm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. grandifolia, B. hatusimae, B. japonica var. appendiculata, B. japonica var. longispica, B. longispica, B. longispica var. appendiculata, B. macrophylla var. tomentosa, B. miqueliana, B. pachystachya, B. pilushanensis, B. platyphylla var. japonica, B. platyphylla var. macrophylla, B. scabrella, B. spicata var. duploserrata, B. taiwaniana, B. taiwaniana var. pilushanensis, Duretia longispica, Urtica japonica

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Boehmeria

Jedná se o tropické trvalky, polokeře, keře či nízké stromy. Mohou být jednodomé i dvoudomé. Palisty jsou opadavé a bývají volné (i na bázi spojené). Listy jsou žahavé, střídavé či vstřícné, zubaté (i 2 - 3x laločnaté) a řapíkaté. Květenstvím je klubíčko, může být seskupené v latě, klasu či vrcholíku, samčí květy jsou 3 - 5tilaločné či -dílné, mají 3 - 5 tyčinek, samičí květy jsou trubkovité až baňkovité, 2 - 4zubé. Plodem je nažka

Vyhovuje ji plné slunce, vlhko a v zimě sucho.

Množí se semeny, kořenovými řízky nebo dělením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019