zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 543x

Tropické keře : Magnoliopsida / Rosales / Urticaceae / Boehmeria

Boehmeria caudata

Rote v tropické Americe v podobě dvoudomého keře nebo stromu. Dorůstá výšky 8 - 9m. Větve jsou v mládí bíle ochlupené. Listy jsou vstřícné, vejčité až eliptické, špičaté, drobně pilovité, mohou být svrasklé, ochlupené, drsné, dlouhé do 25cm, široké 10cm, báze špičatá až kulatá a řapíky jsou dlouhé. Květenstvím je klas tvořený z hustých svazečků a má délku do 25cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. ampullacea, B. arborescens, B. arguta, B. caudata var. arborescens, B. caudata var. arguta, B. caudata var. lanceolata, B. caudata var. petiolaris, B. caudata var. tomentosa, B. flagelliformis, B. guatemalensis, B. palmeri, B. peruviana, B. petiolaris, B. scabrella, B. sordida, B. stipulata, B. tenuistachys

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Boehmeria

Jedná se o tropické trvalky, polokeře, keře či nízké stromy. Mohou být jednodomé i dvoudomé. Palisty jsou opadavé a bývají volné (i na bázi spojené). Listy jsou žahavé, střídavé či vstřícné, zubaté (i 2 - 3x laločnaté) a řapíkaté. Květenstvím je klubíčko, může být seskupené v latě, klasu či vrcholíku, samčí květy jsou 3 - 5tilaločné či -dílné, mají 3 - 5 tyčinek, samičí květy jsou trubkovité až baňkovité, 2 - 4zubé. Plodem je nažka

Vyhovuje ji plné slunce, vlhko a v zimě sucho.

Množí se semeny, kořenovými řízky nebo dělením.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019