zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 73x

Subtropické stromy : Magnoliopsida / Fabales / Fabaceae

Bolusanthus

cenik ceny již od 25,00 Kč s DPH

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Bolusanthus speciosus

cenikceny již od 25,00 Kč s DPH

Roste na jihu a jihovýchodě Afriky v podobě zpravidla vícekmenného stromu. Dorůstá výšky 3 - 10m. Borka je hnědá, drsná a rozpukaná. Listy jsou lichozpeřené, střídavé, dlouhé 15 - 30cm, tvořené 3 - 7mi páry lístků, vlastní lístky jsou kopinaté, dlouhé 4 - 8mm, v mládí žlutozelené, později lesklé, zelené až šedozelené a jemně ochlupené. Květenstvím je převislý ochlupený hrozen délky 10 - 30cm, vlastní květy jsou modrofialové, velké 1,5 - 1,8cm, kalich zvonkovitý s 5ti laloky a má 5 korunních lístků. Plodem je hnědý lusk převislý lusk délky 7 - 10cm, šířky 1cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Lonchocarpus speciosus


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019