zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 65x

Skalničky : Rosopsida / Ranunculales / Berberidaceae

Bongardia

Rod byl pojmenován na počest německého botanika jménem A. G. Bongard (1786 - 1839). Dorůstají do výšky do 10cm. Pod zemí vytváří hlízu, ze které přímo vyrůstají lichozpeřené listy. U báze lístků bývá červená skvrna. Lodyhy bývají bezlisté, ve výživné půdě dlouhé až 50cm. Kvete žlutými květy o průměru 1,5cm, kališní lístky jsou zelené (mohou mít červené okraje) a mají 6 (i 8) korunních lístků.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Bongardia chrysogonum

Roste od jihovýchodní Evropy po střední Asii. Pod zemí vytváří korkovitou kulovitou hlízu, ze které vyrůstají šedozelené lichozpeřené listy s délkou 10 - 25cm s 9 - 17ti úzkými zubatými (i přeslenitými) listy. U báze mohou mít růžovofialovou skvrnu. Květenstvím je chudě větvená lata tvořená žlutými 6tičetnými květy o průměru 1,2 - 2,5cm. Plodem je tobolka obsahující 1 - 2 semena.

Vyhovují mu stepi, polopouště, pastviny, kamenitá místa, úpatí skal, atp. s hlubokou půdou na plném slunci.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. olivieri, B. rauwolfii

Bongardia margalla

Roste v Pakistánu. Listy jsou lichozpeřené, tvořené max. 9ti lístky. Květenství tvoří pouze 3 - 4 květy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019