zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 68x

Palmy a cykasy : Liliopsida / Arecales / Arecaceae

Borassodendron

Tento rod palem má pouze 2 druhy. Oba rostou v jihovýchodní Asii a patří mezi dvoudomé rostliny s 1 kmenem. Květenství se vytváří mezi listy, samčí jsou dlouhé, tlusté a větvené, zatímco samičí jsou nevětvené a klasovité. Vlastní květy jsou podepřené listenem. Plody jsou okrouhlé, jednostranně zploštělé, velké, lesklé a tvrdé.

Do substrátu doporučuji použít:
Drcená antuka
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Borassodendron borneense

Roste na Borneu. Méně robustní než B. machadonis.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Borassodendron machadonis

Roste na Malajském poloostrově, Thajsku a Myanmaru v podobě jednokmenné palmy. Kmen dorůstá výšky 18m, v průměru má více než 30cm, má šedohnědou barvu a na povrchu jsou patrné kroužky po odpadlých listech. Listy jsou dlouhé 1,8m, široké 2,4m, nejsou trnité, zato řapíky mají ostré a tvrdé hrany, celkový tvar bývá okrouhlý, úkrojky (cca 60ks) bývají rozeklané až k řapíku, mají tmavězelenou barvu a čárkovitý tvar s tupým koncem. Květenství tvoří jednopohlavné květy. Plodenství je svazčité a narůžovofialovělé.

Vyhovuje ji teplo, dobře propustná vlhká půda a plné slunce nebo polostín.

BorassodendronMachadonis.jpg
696 x 928 px
329.39 kB BorassodendronMachadonis2.jpg
696 x 928 px
416.06 kB

Synonyma: Borassus machadonis


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019