zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 289x

Trávy : Liliopsida / Poales / Poaceae / Bothriochloa

Bothriochloa saccharoides

Roste v Mexiku, Karibiku i Jižní Americe. Květenství je bílé a ochlupené. Produkuje velké množství semen.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Amphilophis argentea, Amphilophis saccharoides, Andropogon argenteus, Andropogon berteronianus, Andropogon bertheroanus, Andropogon hirsutus, Andropogon kunthii, Andropogon reevesii, Andropogon saccharoides, Andropogon saccharoides subsp. brasiliensis, Andropogon saccharoides subsp. parvispiculus, Andropogon saccharoides var. erianthoides, Andropogon saccharoides var. parvispiculus, Andropogon saccharoides var. saccharoides, Andropogon saccharoides var. surius, Andropogon saccharoides var. typicus, B. brasiliensis, B. reevesii, B. saccharoides subsp. parvispiculus, B. saccharoides subsp. reevesii, B. saccharoides var. parvispicula, Dichanthium saccharoides, Holcus saccharoides, Sorghum saccharoides, Sorghum saccharoides var. saccharoides, Trachypogon argenteus

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Bothriochloa

Existuje asi 70 druhů. Rostou v tropech a teplejších oblastech celého světa. Patří mezi trvalky rostoucí v trsech. Mohou být dále výběžkaté nebo poléhavé. Pod zemí vytváří oddenek. Dorůstají výšky 0,15 - 2m. Listy jsou ploché, na vnější straně s jazýčkem. Květy tvoří kasy z oboupohlavných klásků a celkově vytváří latu. Plodem je obilka.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Poaceae (Lipnicovité)

Řadí se sem na 400 rodů s cca 10 000 druhy. Pokud se rozhlédnete kolem sebe, tak všude spatříte zástupce této čeledi. Patří sem totiž všechny trávy (včetně obilovin a pícnin). Sami dobře uhodnete, že sem tedy budou patřit jednoletky, dvouletky i trvalky a že se jedná o byliny a jednodomé rostliny. Dále sem patří ale i dřeviny typu bambus a občas i liány. Díky univerzálnosti zástupce nalezenete na celé zemi a to i v téměr všech výškových pásmech a místech. Rádi se shlukují do trsů. Existují následující podčeledi:

Rostlinu většinou tvoří duté stéblo s kolénky. Pod zemí vytváří obvykle tenké kořínky ve svazečcích. Listy jsou většinou bez řapíku, jsou jednoduché čárkovitě nebo úzce kopinatě tvarované, občas ostře prohnuté podle střední žilky (žilnatina je souběžná), umístěné především v přízemní listové růžici. Květy bývají oboupohlavné, nečastěji seskupené do klásků (obdařených na spodní straně dvěmi plevami). Ty zase jsou seskupené ve stažené latě. Nejčastějším plodem je obilka a dále třeba nažka nebo bobule i oříšek.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020