zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 88x

Ovoce : Magnoliopsida / Sapindales / Anacardiaceae

Bouea

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Bouea macrophylla (Gandárie)

Pochází z jihovýchodní Asie z Malajsie, západní Jávy, Myanmaru a severní Sumatry. Roste v podobě stálezeleného stromu příbuznému mangu. Dorůstá výšky 15 - 25m. Větve mírně převisají. Téměř vztřícně vyrůstající listy tmavězelené barvy s lesklým povrchem a mírně zvlněným okrajem jsou dlouze vejčité až eliptické se špičkou na konci, dlouhé 10 - 45cm a široké 4 - 8cm. Umístěné jsou především na koncích větví. Kvete ve visících 4 - 12cm latách v paždí listů drobnými žlutozelenými květy. Plody hruškového tvaru mají zelenou barvu se žlutooranžovou sladkokyselou dužinou. Slupka je pouze tenká. Jejich velikost je 2 - 5cm v průměru. Obsahuje jediné jedlé semeno dlouhé 4,5cm a široké 2cm. Patří mezi peckovice. Plodit začínají ve vějku 9 - 10 let.

Potřebují vysokou vlhkost, teplo a slunce.

Množí se semeny.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. gandaria

Bouea oppositifolia

Patří mezi opadavé stromy. Plody mají velikost 2,5cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. microphylla


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019