zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 6x

Kaktusy : Magnoliopsida / Caryophyllales / Cactaceae

Brasiliopuntia

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Brasiliopuntia brasiliensis

Roste na východě Jižní Ameriky v podobě stromu. Dorůstá výšky i více než 6 - 9m. Kmen i větve jsou válcovité bez článků, pouze na nejvyšších větvích jsou zploštělé, listovitého vzhledu, obvejčité až dlouze kopinaté, dlouhé do 15cm, široké 6cm, tlusté 4 - 6mm, listy jsou drobné, šídlovité, trny po 1 - 3ks, dlouhé do 1,5cm, na kmeni bohatější nebo zakrnělé. Kvete světložlutými květy. Plody jsou kulovité a průměru 2,5 - 4cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. argentina, B. bahiensis, B. brasiliensis subsp. bahiensis, B. brasiliensis subsp. subacarpa, B. neoargentina, B. schulzii, B. subacarpa, Cactus arboreus, Cactus brasiliensis, Cactus heterocladus, Cactus paradoxus, Cereus paradoxus, Opuntia argentina, Opuntia brasiliensis, Opuntia brasiliensis subsp. subacarpa, Opuntia neoargentina, Opuntia schulzii


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021