zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 75x

Tropické byliny : Liliopsida / Poales / Bromeliaceae / Bromelia

Bromelia binotii

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Bromelia

Pochází z tropických pralesů střední a Jižní Ameriky. Většina z nich patří mezi epifyty. Vytváří centrální listové růžice s květem uprostřed. Tímto tvarem vytváří tzv. cisterny/nálevky, které rostlině po dešti slouží jako zásobárna vody. Listy má dlouhé, mečovité a zašpičatělé. Kraje bývají pokryté ostny.

Potřebuje celoročně teplotu nad 18 - 20°C. Substrát by měl být propustný, nejlépe rašelinový doplněný o perlit, písek nebo nadrcenou kůru. Doporučuje se vyšší vzdušná vlhkost (ale není nutná) a dostatek světla (ne přímého slunce). Používáme měkkou, nejlépe dešťovou vodu. Přesazujeme zhruba po dvou letech a to po odkvětu. Hnojí se 1 - 2x měsíčně hnojivy pro orchideje.

Množí se vedlejšími výhony nebo semeny.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Bromeliaceae (Bromeliovité)

Existuje více než 3000 druhů rostoucích v drtivé většině jako byliny, výjmečně jako malé stromky. Rostliny pocházejí především z tropických lesů Ameriky, výjmečně ze subtropické Ameriky nebo západní Afriky. Uchycují se zde na stromech jako epifity. Ale není to pravidlem, mohou naleznou se i pozemní terestrické druhy nebo často sukulenty. Listy vyrůstající ve spirále vytvářejí růžici, která slouží k zachycování vody. Bývají pevné, kožovité, tvaru čárkovitého, kopinatého nebo vejčitého, občas s jemnými ostny po krajích. Květy bývají jednodomé, uspořádané do jednoduchých nebo složených lat, klasů a hlávek s často nápadnými listeny. Po odkvětu rostlina odumírá. Plodem je tobolka nebo bobule.

Živiny získávají z vlhkosti vzduchu a deště, odumřelého hmyzu, exkrementů, atp. Potřebují vyšší vlhkost vzduchu. Množí se dceřinými rostlinkami.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019