zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 29x

Tropické stromy : Magnoliopsida / Proteales / Proteaceae

Buckinghamia

Existují pouze 2 druhy. Patří mezi endemity deštných pralesů na severu Queenslandu. Rodové jméno bylo vybráno na počest anglického Lorda Buckinghama. Dorůstají výšky až 30m. Větve jsou zakulacené. Listy jsou jednoduché. Kvete oboupohlavnými květy. Plodem je širce vejčitý měchýřek.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Buckinghamia celsissima

Pochází ze severního Queenslandu. V místě původu dorůstá výšky 10 - 30m, ale v kultuře pouze 4 - 12m. Mladé větve jsou hědě ochlupené a postupně olysávají. Listy jsou tmavězelené, v mládí červené, na spodní straně bělavé nebo namodralé. Listy mladých rostlin mají 1 nebo více laloků, zatímco u dospělých laloky chybí a jsou eliptické. Dorůstají délky 8 - 16cm, 3 - 7cm šířky a délka řapíků je 1 - 2cm. Kvete béžovými až bílými květy v létě v převislých klasech o délce až 20 (i 27)cm. Okvětní lístky mají délku 0,7 - 1cm a květní stopka je dlouhá 6 - 8mm. Plodem je měchýřek obsahující hnědá semena.

Vyhovuje ji plné slunce nebo polostín.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Buckinghamia ferruginiflora

Pochází ze severovýchodního Queenslandu. Roste v podobě stromu. Mladé větve jsou rezavě ochlupené. Listy mají řapíky délky 1 - 2,5cm, čepel eliptickou podlouhlou se špičatým nebo tupým koncem, spodní stranu zelenou a lesklou, délku 9 - 20cm a šířku 2 - 6cm. Kvete v 8 - 20cm hustě rezavě ochlupeném květenství. Vlasntí květy jsou béžovohnědé a okvětní lístky dlouhé 1cm.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020