zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 74x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Gentianales / Gentianaceae

Burchellia

Existuje pouze 1 druh.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Burchellia bubalina

Roste v JAR a Svazijsku a Mozambiku v podobě keře nebo stromu. Dorůstá výšky 3 - 5 (i 12)m. Borka je bělavá, šedě skvrnitá až šedozelená. Větve jsou v mládí ochlupené. Palisty jsou zubaté a brzy opadávají. Listy jsou vstřícné, kožovité, tmavězelené, kopinaté, podvinuté, celokrajné, trochu zvlněné, tupě špičaté, dlouhé (5 -) 10 - 13 (i 18)cm, široké 2,5 - 8cm, báze zakulacená, na spodní straně na žilnatině jsou ochlupené a řapík je dlouhý 0,5 - 2cm. Kvete červenými až červenooranžovými dlouze trubkovitými oboupohlavnými květy v terminálním 4 - 8mičetném strboulu, koruna má délku 2 - 2,5cm. Plodem je zakulacená bobule délky 1 - 1,5cm v barvě červené až hnědé.

Vyhovují ji lesy, včetně okrajů, křoviny a okraje skal.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: B. capensis, B. capensis var. parviflora, B. kraussii, B. major, B. parviflora, B. speciosa, Canephora capitata, Cephaelis bubalina, Genipa capensis, Lonicera bubalina


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019