zavři

Ceník prodejců:

 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 20x

Skalničky : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae

Burkartia

Existuje pouze 1 druh. Rodové jméno bylo vybráno na počest argentinského botanika jménem Arturo Erhardo Burkat (1906 - 1975).

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Burkartia lanigera

Roste v Argentině v kompaktních polštářových 1/2klatých porostech o průměru až 5cm. Dorůstá výšky (3 -) 5 (i 10)cm. Listy vytvářejí husté růžice, jsou tuhé, čárkovité s hrotem, svinuté, kožovité, dlouhé 0,8 - 1 (i 1,5)cm, široké 1 - 1,5mm a mají ochlupené bazální pochvy. Květenstvím je přisedlý úbor, zákrov je válcovitý, dlouhý 0,7 - 1,1cm, široký 5 - 7mm, zákrovní listeny vyrůstají ve 3 - 4 řadách, jsou kopinaté, špičaté až hrotité, okvětními lístky jsou 4mm, terč tvoří 9 - 12 květů, jsou 2pyské, bílé, vnitřní pysk je krátký, vnější větší, vejčitý, dlouhý až 4mm a je zakončený 3mi drobnými zoubky. Plodem je nažka délky 0,5 - 1cm s bílým chmýrem délky do 6mm.

Vyhovují ji chudé písčité půdy na plném slunci.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

kvete v měsících:    123456789101112

Synonyma: Perezia lanigera, Perezia sessiliflora


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021