zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 133x

Subtropické byliny : Magnoliopsida / Asterales / Asteraceae / Pericallis

Pericallis appendiculata

Pochází z Kanárských ostrovů. Roste v podobě keře. Dorůstá výšky až 1m. Kmínky jsou bíle ochlupené. Listy jsou vejčité, peřenoklané, 7 - 9tilaločné, báze srdčitá, okraj zubatý, povrch holý, na horní straně lesklý, spodní bíle ochlupený. Kvete v úborech o průměru 1 - 1,5cm seskupených do svazečků v chocholících nebo latách, okvětní lístky bílé, terčové žluté narůžovofialovělé.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: Cacalia appendiculata, Cineraria appendiculata, Cineraria lactea, Cineraria populifolia, Senecio appendiculatus, Senecio populifolius

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Pericallis

Rostou v podobě trvalky nebo polokeře na Madeiře, Kanárských ostrovech, Kapverdách a na pobřeží jižního Maroka. Listy jsou dlanitě žilnaté a laločnaté. Kvete v úborech samostatnými květy, v chocholících nebo latách. Plodem je nažka. Existuje vnitrodruhový taxon:

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Asteraceae (Hvězdnicovité)

Je to velmi bohatá čeleď. Řadí se sem více než 1300 rodů s cca 20 000 druhů. Náleží sem jednoletky, dvouletky i travalky, dále pak byliny, polokeře, keře a dokonce i stromy. Listy mohou být střídavé i vstřícné, celokrajné nebo různě vykrajované. Květy jsou charakteristickým znakem hvězdnicovitých. Většinou jsou 5tičetné (4četné zřídka) a především jsou seskupené v úboru. Principem úboru je, že na středovém terčíku je seskupeno mnoho drobných květů vedle sebe, přičemž u krajních jsou okvětní lístky protažené a jsou lidově považovány za jediné okvětní lístky. Typickým příkladem je kopretina. Plodem je nažka.

Zdroje:

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2020