zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 189x

Skalničky : Magnoliopsida / Caryophyllales / Montiaceae / Calandrinia

Calandrinia caespitosa

Roste v Argentině a Čile v trsech. Dorůstá výšky 5 - 10cm. Listy jsou čárkovité a špičaté. Kvete bílými, červenými a růžovými 5 - 8mičetnými květy, kališní lístky jsou 3úhlevejčité a špičaté.

Vyhovují ji kamenité vlhké půdy bohaté ne živiny a polostín.

Množí se semeny nebo řízky.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. caespitosa var. australis, C. caespitosa var. skottsbergii, C. densa, C. densiflora, C. diffusa, C. fuegiana, C. rupestris, C. rupestris var. skottsbergii, C. skottsbergii, Claytonia caespitosa, Claytonia diffusa, Claytonia rupestris

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Calandrinia

Pochází z Austrálie, Čile a Severní Ameriky. Rodové jméno bylo vybráno na počest švýcarského botanika jménem Jean Louis Calandrini, žijícím v 18. století. Květy mají barvy v odstínech červené, růžovofialové a bílé. Plodem je tobolka.

Množí se semeny a řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019