zavři

Ceník prodejců:

Facebook
 
 
 
 

pdf
 

karta rostliny zobrazena tento rok 149x

Sukulenty : Liliopsida / Asparagales / Asparagaceae

Calibanus

Známějším druhem je C. hookeri.

Do substrátu doporučuji použít:
Agroperlit
za 5,00 Kč s DPH.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


Druhy:

Calibanus glassianus

Tento druh byl objevený až v r. 2003. Borka na kaudexu je více rozpraskaná, listy jsou širší a více namodralé, květenství je delší a semena jsou zřetelnější 3úhlá.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Calibanus hookeri

Roste v Mexiku v podobě dvoudomého sukulentu. Báze je 1/2kulatá, dřevitá, v průměru dosahuje 0,3 - 1m a povrch je šedý, korkovitý. Z jejího vrcholku vyrůstají s postupem času z více trsů trávovité modrozelené listy ve tvaru fontány, mají délku 0,3 - 1m a šířku 2 - 3mm. Květenstvím je široká lata o délce 10 - 20cm, vlastní květy jsou drobné, narůžovofialovělé a objevují se poprvé zhruba ve 20ti letech.

Vyhovuje mu plné slunce a dobře propustná štěrkovitá půda. Zálivka se provádí pouze nárazově po dokonalém proschnutí substrátu. Zimuje při teplotě 5°C. Růst je pomalý.

Množí se semeny.

CalibanusHookeri.jpg
1024 x 768 px
167.78 kB CalibanusHookeri2.jpg
1024 x 768 px
139.33 kB

Synonyma: Beaucarnea hookeri, C. caespitosus, Dasylirion caespitosum, Dasylirion flexile, Dasylirion hartwegianum, Dasylirion hookeri, Nolina hookeri


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
(c) Aleš Kyral 2007 - 2019