zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 13x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Myrtales / Myrtaceae / Callistemon

Callistemon hortensis

Bohužel k tomuto druhu žádné podrobnější informace nemám. Dokážete-li něčím přispět, zašlete mi prosím informace na: . Děkuji.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Jako doplněk do substrátu doporučuji:
Zeolit
za 20,00 Kč s DPH.

Popis rodu Callistemon

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Existuje asi 35 druhů a 30 pochází z Austrálie a Nové Kaledonie. Roste v podobě stálezeleného keře i stromu. Dorůstá zpravidla výšky 1,5 - 2m. Listy jsou střídavé a celokrajné. Kvete štětkovitými červenožlutými nebo bíložlutými květy ve válcovitých klasech o délce 10 - 15cm, kalich je 5tičetný a má 5 korunních lístků. Plodem je 3chlopňová tobolka. Nejznámějším druhem je C. citrinus. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji polostín nebo plné slunce a dobře propustná půda bohatá na živiny. Hnojí se 1x za 14 dní univerzálním hnojivem. Pro bohatřší květení je dobré provádět každoročně seříznutí větví. Minimální teplota přezimování je 10°C.

Množí se řízkováním.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Myrtaceae (Myrtovité)

Existuje 130 - 150 rodů s více než 5650 druhy. Nejvíce z nich pochází z východní Austrálie a Malajsie. Patří mezi dvouděložné dřevnaté rostliny. Slouží jako zdroj esenciálních olejů. Listy jsou stálezelené, mohou vyrůstat střídavě i protistojně, obvykle s hladkým okrajem. Mezi nejznámější rostliny patří: Myrta, Štětkovec a Eukalypt.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019