zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 400x

Subtropické keře : Magnoliopsida / Myrtales / Myrtaceae / Callistemon

Callistemon salignus

cenik ceny již od 20,00 Kč s DPH

Roste v Austrálii v podobě keře až stromu. Dorůstá výšky 3 - 4 (i 18)m. Borka je papírovitá a bělavá. Větve jsou v mládí růžovobronzové. Listy jsou úzce kopinaté až čárkovité, špičaté, zelené a dlouhé 5 - 10cm. Kvete v klasech o délce 3 - 7cm, nitky jsou zelené až bílé či růžové či červené. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovují mu bažinaté břehy.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

klimatická zóna: 9 - 11

Synonyma: C. lanceolatus var. lophanthus, C. leptostachyus, C. lophanthus, C. salgnus, C. salignus f. hebestachys, C. salignus var. angustifolius, C. salignus var. hebestachyus, Melaleuca paludosa, Melaleuca pithyoides, Melaleuca salicina, Metrosideros australis, Metrosideros lophantha, Metrosideros saligna

Popis rodu Callistemon

cenikceny již od 20,00 Kč s DPH

Roste v Austrálii a Nové Kaledonii v podobě stálezeleného keře i stromu. Dorůstá zpravidla výšky 1,5 - 2m. Větve mohou být mírně převislé. Listy jsou střídavé a celokrajné. Kvete štětkovitými červenožlutými nebo bíložlutými květy ve válcovitých klasech o délce 10 - 15cm, kalich je 5tičetný a má 5 korunních lístků. Plodem je 3chlopňová tobolka. Nejznámějším druhem je C. citrinus. Existují vnitrodruhové taxony:

Vyhovuje ji polostín nebo plné slunce a vlhká dobře propustná půda bohatá na živiny. Hnojí se 1x za 14 dní univerzálním hnojivem. Pro bohatší květení je dobré provádět každoroční řez. Minimální teplota přezimování je 10°C.

Množí se semeny nebo řízky.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Myrtaceae (Myrtovité)

Existuje 130 - 150 rodů s více než 5650 druhy. Nejvíce z nich pochází z východní Austrálie a Malajsie. Patří mezi dvouděložné dřevnaté rostliny. Slouží jako zdroj esenciálních olejů. Listy jsou stálezelené, mohou vyrůstat střídavě i protistojně, obvykle s hladkým okrajem. Mezi nejznámější rostliny patří: Myrta, Štětkovec a Eukalypt.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2021