zavři

Ceník prodejců:

 
 
 

karta rostliny zobrazena tento rok 315x

Jehličnany : Pinopsida / Pinales / Cupressaceae / Callitris

Callitris rhomboidea

Roste v Austrálii v podobě stromu s úzkou hustou korunou. Dorůstá výšky 9 - 15m při průměru kmene 30 - 45cm. Větve uspořádány hlávkovitě. Listy jsou zelené až sivozelené, dlouhé 2 - 3mm, přitisklé k větvím, krátce špičaté, samičí šištice zpravidla ve svazečcích, kulovité až zploštěle kulovité, průměru 0,8 - 2cm, šedohnědé, semena tmavěhnědá, malá s 2mi úzkými křídly.

Nepodařilo se mi získat fotografii. Máte-li nějakou k dispozici a není chráněna autorským právem, prosím o zaslání na: . Děkuji.

Synonyma: C. articulata, C. australis, C. cupressiformis, C. cupressiformis var. mucronata, C. cupressiformis var. pendula, C. cupressiformis var. tasmanica, C. fothergillii, C. rhomboidea var. tasmanica, C. tasmanica, C. ventenatii, Cupressus australis, Cyparissia australis, Frenela australis, Frenela rhomboidea, Frenela rhomboidea var. mucronata, Frenela rhomboidea var. pendula, Frenela rhomboidea var. tasmanica, Frenela triquetra, Frenela variabilis, Thuja australis, Thuja inaequalis

Do substrátu doporučuji použít:
Bílá rašelina
za 9,00 Kč s DPH.

Popis rodu Callitris

Roste v Severní Americe, Austrálii a Nové Kaledonii v podobě stálezeleného jednodomého keře nebo stromu. Větve jsou vzpřímené, rozkladité nebo i fastigiátní, v mládí mohou být hranaté nebo zbrázděně válcovité. Listy vyrůstají na mladých exemplářích v 3 - 5tičetných s 3úhlým řezem, na dospělých exemplářích v 3četných přeslenech, jsou šupinovité a na spodní straně kýlnaté nebo zakulacené. Samčí šištice vyrůstají samostatně nebo ve svazečcích, jsou vejčité, obvejčité nebo válcovité, samičí šištice dozrávají 1 - 2. rokem, jsou vejčité nebo kulovité a dlouhé 1 - 3,5cm. Semena jsou okřídlená.

Více informací získáte, pokud si zobrazíte celý rod rostliny.

Popis čeledě Cupressaceae (Cypřišovité)

Čeleď se dále dělí na podčeledě:

Existuje 27 - 30 rodů se 130 - 140 druhy. Rostou v podobě opadavých, poloopadavách nebo stálezelných stromů či keřů. Dorůstají výšek 1 - 116. Barva borky bývá oranžovohnědá až červenohnědá. Listy vyrůstají buď ve spirále v párech natočených vzájemě o 90° nebo křížem po 3 nebo 4. Semenné šišky jsou buď dřevité nebo kožovité (kuličky jalovce). Mezi nejznámější zástupce patří: Cypřiš, Jalovec a Zerav/Tůje.

časopis Zahrádkář časopis iReceptář časopis Nová Botanika


literatura:

Přidání dotazu nebo odpovědi:

Předmět:
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Popis:
Dotazy ohledně zakoupení rostliny nebo semena které nenaleznete v aktuální nabídce eshopu prosím nepište. Budou s ohledem na zvýšení přehlednosti stránek a pomíjivost požadavku vymazány. Platí pravidlo: co se v nabídce nenalézá, nedokáži bohužel zprostředkovat a nabídnout. V takovém případě prosím zadejte požadavek v burze. Děkuji za pochopení.
opište kontrolní kód z obrázku: kontrolní kód

   
      © Aleš Kyral 2007 - 2019